BBC v květnu přinese unikátní sérii dokumentů Planeta Země Live

Britská BBC přijde v květnu s dalším velkým projektem v oblasti dokumentaristiky. Osmidílný cyklus Planeta Země Live, který v reálném čase mapuje boj zvířat v divočině o přežití, se připravoval téměř deset let. Majitelé satelitních přijímačů o ně nepřijdou ani v České republice.

Díky tomuto ambicióznímu projektu se diváci budou moci seznámit s životem ohrožených druhů zvířat a podle tvůrců mají čekat neočekávané. Těšit se mohou například na slony v Keni, černé medvědy v Minnesotě, makaky na Srí Lance, surikaty v Jižní Africe nebo šedé velryby v Pacifiku. Život některých mláďat bude doslova viset na vlásku.

Na projektu Planeta Země Live se pracovalo deset let. Posun v oblasti technologií umožňuje pořízení řady unikátních záběrů.

 

 

Video: Trailer dokumentu Planet Earth Live

 

Série dokumentů se na obrazovkách BBC One a BBC One HD objeví v květnu. Majitelé satelitních přijímačů je naladí i v České republice (bližší informace naleznete například zde).

Dokumenty BBC patří ke světové špičce. S přírodopisnými dokumenty se můžete setkat i na obrazovkách českých televizí, nejčastěji pak na ČT 2, která jim vyhradila páteční hlavní vysílací čas.

 

Foto: frozenplanetinconcert.com