300 pitbullů zachráněno z rukou pořadatelů psích zápasů

Manila (Filipíny) – Na konci března se veterinářům a ochráncům zvířat podařilo zachránit okolo 300 zbídačených psů v San Pablo city na Filipínách. Jednalo se o pitbully, kteří byli používání k nelegálním psím zápasům. V souvislosti s případem bylo zatčeno osm Severokorejců, kteří provozovali online sázení právě na souboje psů.

 

Pitbullové byli v tak zuboženém stavu, že 17 z nich veterináři museli na místě utratit. Jednalo se především o zvířata, která byla silně podvyživená, poraněná z psích zápasů nebo agresivní. Další desítky psů musely být uspány v následujících dnech.

 

 

Místo boudy barel

Anna Cabrera z filipínské společnosti na ochranu zvířat Animal Welfare Society uvedla, že se jednalo o psy, kteří již byli adoptováni z útulků. ‘Adoptivní’ majitelé je ale odprodali mužům, kteří provozovali psí zápasy.

Psi byli chováni v otřesných podmínkách na bývalé přibližně pětimílové kávové plantáži. Místo boudy měli kovové barely od paliva, k nimž byli připoutáni silnými ocelovými řetězy.

Muži, kteří psy v takto otřesných podmínkách chovali a využívali k nelegálním psím soubojům, byli obviněni z provozování nelegálního hazardu. Provozovali totiž online sázení na psí zápasy. Za tento přečin byli zatčeni již v prosinci minulého roku, následně ale byli propuštěni na kauci.

Co bude se zachráněnými pitbully dál je nyní ve hvězdách. Ochranáři pro jejich záchranu udělali maximum a nyní usilují o to, aby se brzy zotavili a mohli jít do nových rodin. Potýkají se ale s nedostatkem místa pro tolik psů a řeší problém, jak zajistit, aby se adoptovaná zvířata opět nedostala do rukou lidí provozujících psí zápasy.

 

Foto: dailymail.co.uk

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *