Popálená koala, zachráněná z hořícího lesa, se vrátila do divočiny

Po šestiměsíčním léčení se minulý týden vrátila do volné přírody koala, která byla zachráněna z hořícího lesa na australském ostrově North Stradbroke Island. Její ošetřovatelka a všichni, kdo do byli do její záchrany zapojeni, doufají, že nyní bude žít jako dřív.

Koalu, pojmenovanou Rian, našli zaměstnanci záchranné stanice Australian Zoo Rescue Unit (AZRU) loni v říjnu. Vyděšená samička vačnatce se držela vysoko na stromě, uprostřed lesa, který dva týdny předtím zachvátil požár. Ten koalu také poznamenal. Samička měla ohořelou srst takřka po celém těle.

 

 

Po půlročním léčení zpět na svobodu

Rian strávila téměř půl roku v péči doktorky Amber Gillett v nemocnici pro divoká zvířata Australian Zoo Wildlife Hospital. Lékařka si koalu za dobu její hospitalizace tak oblíbila, že se rozhodla ji vyprovodit i na cestě na svobodu.

“Nejlepší část naší práce je, když vracíme zvířata zpět do volné přírody,” řekla dojatá doktorka Gillett. “Jsme velmi šťastní, že se Rian uzdravila”

Koala kvůli popáleninám přišla o specifickou černou pigmentaci čenichu, jinak je ale v pořádku a všichni z AZRU doufají, že se samečkem, který se nachází v lokalitě, kam byla Rian vypuštěna, zplodí potomky.

O dalším Rianině životě budou mít zaměstnanci AZRU přehled, protože ji před vypuštěním do přírody vybavili sledovacím zařízením.

 

Video: Koala Rian se vrací do přírody

 

 

Dík všem, kdo nejsou ke zvířatům lhostejní

Doktorka Amber Gillett a všichni zaměstnanci Australian Zoo Rescue Unit a Australian Zoo Wildlife Hospital vyjádřili dík všem lidem z celého světa, kteří Rianino léčení sledovali a případně na něj i přispěli. Zároveň žádají všechny, kterým není osud divokých zvířat lhostejný, aby na činnost AZRU přispěli a umožnili tak léčbu a návrat do volné přírody i dalším zvířatům.

 

Foto: australiazoo.com

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *