Další “zahrádkářská” soutěž s nakladatelstvím Metafora

Soutěž byla ukončena 18. března 2012.

 

Ve spolupráci s nakladatelstvím Metafora vám přinášíme novou soutěž. Tentokrát nebudeme hrát jen o jednu knihu, ale rovnou o dvě, takže vyhrají dva z účastníků. A jaké knížky pro vás máme?

Opět potěšíme především pěstitele a zahrádkáře. Autorem obou knížek je odborník na slovo vzatý – Bob Flowerdew. V titulu Jak na choroby a škůdce ekologicky přináší rady, jak bez použití chemie vypudit ze zahrádky škůdce všeho druhu a zabránit jejich návratu. V knize Nepřítel nebo spojenec naopak poradí, které rostliny byste neměli na zahrádce kombinovat, protože se vzájemně nemají rády, a které si naopak mohou být vzájemně prospěšné.

Soutěžní otázky

I tentokrát po vás budeme chtít odpovědi na tři soutěžní otázky. Odpověď na první otázku najdete jak na našem webu, tak kdekoliv na internetu, ale jistě nebudete muset hledat, protože ji vytáhnete z rukávu. Druhá otázka se váže k článku na našemu webu a třetí k nakladatelství Metafora. Možnosti vám tentokrát ale nedáme.

 

1. Jak se jmenují dvě kytičky z čeledi amarylkovitých, které v předjaří rozkvétají mezi prvními, často ještě mezi ostrůvky sněhu? Obě si jsou velmi podobné a v přírodě jsou přísně chráněné.

 

2. Jak se jmenuje jedno z největších zimovišť vlaštovek? Název místa, které máme na mysli, leží v jižní Africe nedaleko Durbanu.

 

3. Napište název alespoň jednoho titulu a jméno jeho autora, jež naleznete v produkci nakladatelství Metafora.

 

Odpovědi posílejte do půlnoci 18. března 2012 na info@vlastovka.info. Do předmětu zprávy uveďte heslo “BŘEZNOVÁ SOUTĚŽ”. Ze správných odpovědí zaslaných v termínu vylosujeme vítěze a budeme je kontaktovat.

Nezapomeňte si také přečíst souhrnná pravidla soutěží (viz bod III.), jsou závazná.

 

Výsledky soutěže

Správné odpovědi na soutěžní otázky zněly: 1. sněženka podsněžník a bledule jarní (stačily nám i odpovědi sněženka a bledule), 2. Mount Moreland (uznávali jsme i název celé provincie KwaZulu Natal), 3. Jakákoliv knížka z produkce nakladatelství Metafora, všechny došlé odpovědi byly správné.

A výherci se stali: Daniela Dočkálková – Ostrava-Hrušov a Vítězslav Neumann – Liberec.

Gratulujeme!