Záchranná stanice v pražských Jinonicích obnovila činnost

Praha — Záchranná stanice volně žijících živočichů v pražských Jinonicích včera opět zahájila provoz. Znovuotevřený a nově zrekonstruovaný útulek nyní budou provozovat Lesy hlavního města Prahy. Majitel předchozího zařízení byl několikrát pokutován za týrání zvířat, což pro něj bylo likvidační. Záchranná stanice přesto zůstala zachována a pod novým správcem bude i nadále sloužit opuštěným a handicapovaným zvířatům.

V zrekonstruované záchranné stanici je připraveno nové veterinární zázemí, a to včetně oddělení intenzivní péče. K dispozici je i sklad krmiva a zázemí pro ošetřovatele. Stanice bude přijímat zraněná divoká zvířata, která byla nalezena na území hlavního města, už od příštího týdne.

Nejčastějšími zvířecími pacienty jsou v JInonicích poštolky, rorýsi, holubi, ježci, netopýři a zajíci. Stanice ale bude přijímat i další volně žijící zvířata, snad jen s výjimkou rysů, medvědů a vlků.

 

 

Jinonický útulek bude otevřen i veřejnosti

V budoucnu ale stanice kromě péče o zraněné živočichy bude fungovat i jako středisko osvěty. “Připravuje se projekt vybudování zázemí k tomuto účelu přímo ve stanici a expozice určená veřejnosti,” prozradil Václav Kroutil, ředitel Lesů hlavního města, které nyní záchrannou stanici spravují.

Organizace Lesy hlavního města Prahy, která v Praze pečuje o více než 2600 hektarů lesů, zookoutky a malé vodní toky a nádrže, se rekonstrukce a znovu zprovoznění jinonického útulku ujala na žádost pražského magistrátu.

Před přibližně pěti lety se totiž stanice dostala do problémů a následně zde proběhlo vyšetřování městské veterinární služby. Tehdejší vedení stanice podle inspekce porušilo zákon o veterinární péči a zákon na ochranu zvířat proti týrání. V areálu chyběly například prostory pro zvířata v karanténě, přípravna nebo sociální zázemí.

 

Kontakt na záchrannou stanici v Jinonicích

Jinonická záchranná stanice je veřejnosti k dispozici 24 hodin denně. V případě, že na území hlavního města naleznete zraněné zvíře nebo budete potřebovat radu, můžete kdykoli volat na číslo 773 772 771.

 

11 comments for “Záchranná stanice v pražských Jinonicích obnovila činnost

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *