Kate Middleton pravou kožešinu nenosí

Manželka prince Williama, Kate Middleton, nedávno musela čeli kritice,že nosí oblečení s prvky kožešin. Stalo se tak poté, co světová asociace pro obchod s kožešinami, International Fur Trade Federation (IFTF) umístila na svém Facebooku fotografii Kate v kabátě lemovaném syntetickou kožešinou, již označila za pravou.

Za vévodkyni z Cambridge se ihned postavila organizace za etické zacházení se zvířaty People for the Ethical Treatment of Animals (PETA), která uvedla, že kožešina na kabátě princezny Kate nebyla pravá a naléhala na IFTF, aby fotografii ze svých Facebookovských stránek ihned odstranili a vše uvedli na pravou míru.

 

 

Princezna Kate jako reklama na kožichy

Asociace IFTF, která zastřešuje mezinárodní organizace pro obchod s kožešinami, na svém Facebooku umístila fotografii manželky Prince Williama, na níž je zachycena krátce po návratu z dovolené v Caribiku. IFTF nepravdivě uvedla, že na obrázku má princezna Kate na sobě kabát lemovaný pravou kožešinou, čímž zřejmě společnost chtěla upoutat pozornost k obchodu s kožešinami.

Princezna Kate je respektovanou osobností a není tajemstvím, že styl jejího oblékání má vliv i na směřování módního průmyslu. Kdyby se tedy začala oblékat do pravých kožešin, vzrostla by i poptávka po nich, a toho se ochránci zvířat velmi obávají.

PETA proto tvrzení asociace IFTF odsoudila a požádala kancelář princezny Kate, aby k němu zaujala stanovisko. “Kancelář její výsosti nám potvrdila, že vévoodkyně kožichy nenosí a kabát nebyl lemovaný kožešinou,” uvedla zakladatelka PETA Ingrid Newkirk.

 

Foto: Surtsicna, en.wikipedia.org (některá práva vyhrazena)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *