Petice proti testování kosmetiky na zvířatech sbírá poslední podpisy

Chcete-li podpořit petici proti testování kosmetiky na zvířatech, máte na její podpis posledních pár dnů. Organizace Svoboda zvířat, která petici spustila již v minulém roce, chce akci v brzku ukončit, aby petiční archy stačila předat Evropské komisi. Ta bude o záležitosti jednat v nejbližších týdnech.

Cílem zmíněné petice je zachování termínu zákazu pro dovoz kosmetiky testované na zvířatech do EU v březnu 2013. Hrozí totiž jeho posunutí o několik let a zavedení dalších výjimek ke stávajícím třem povoleným testům na zvířatech.

“V současnosti Evropská komise navrhuje rok 2013 pro zákaz ponechat, ale chce umožnit výjimku pro testování na zvířatech u kosmetiky, která přinese výrazné zlepšení pohody či zdraví spotřebitelů nebo životního prostředí,” vysvětlují na svém webu ochránci z organizace Svoboda zvířat.

 

 

Podpořte petici i vy!

Pokud jste ještě zmíněnou petici nepodepsali a chcete pomoct tisícům laboratorních zvířat, která trpí při testování nových složek kosmetických přípravků, máte poslední možnost ji podepsat na tomto odkazu.

Petici v rámci celoevropské kampaně Ne kruté kosmetice, kterou pořádá Evropská koalice za ukončení pokusů na zvířatech, za třináct měsíců podepsalo 159 tisíc lidí z celé Evropy, což je velmi dobrý výsledek. Nezbývá než doufat, že členové Evropské komise hlasy signatářů vyslyší.

 

Foto: nocruelcosmetics.org

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *