Pejskaři nemají rádi Mitta Romneyho, protože prý trápil svého psa

New York – Je to už bezmála třicet let, co se republikánský kandidát na amerického prezidenta Mitt Romney dopustil jistého prohřešku na svém psovi. Ochránci zvířat a milovníci psů mu jej dodnes nemohou odpustit a pořádají proti němu protestní akce.


 

Psal se rok 1983, když Mitt Romney se svou rodinou a irským setrem jménem Seamus vyrazil na dovolenou. Pes přitom necestoval s páníčky v autě, nýbrž v bedně na střeše auta, v níž strávil celou 12hodinovou cestu z Bostonu do Ontaria.

Tato příhoda po letech opět ožila minulé úterý, kdy se u příležitosti konání prestižní výstavy psích šampionů Westminster Dog Show v New Yorku konala protestní akce pejskařů a jejich mazlíčků proti Mittu Romneymu, přesněji proti jeho zacházení se psem.

 

 

Asi desítka demonstrantů se psy se shromáždil před halou Medison Square Garden v centru Manhattanu a v rukou drželi transparenty s hesly jako “Mitt je mizera” nebo “pes není zavazadlo”.

Protest se ale nakonec díky své nevelké účasti stal spíše terčem posměchu. Samotní novináři vtipkovali, že jejich účast je větší než účast demonstrantů, neboť na místo se sjeli reportéři z prestižních listů, jako je The Haffington Post, The New York Post či světové tiskové kanceláře The Associated Press.

Protestující se snažili hlavně upozornit na fakt, že možná budoucí americký prezident vozí psa v bedně na střeše auta, zatímco kufry si hoví v autě, což se podle mluvčí spolku ‘Dogs Against Romney’ (Psi proti Romneymu) podařilo, protože jen jejich stránka na Facebooku už má téměř 33 tisíc fanoušků.

 

Foto: bostonglobe.com

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *