Thajští řezníci porcovali tygra, policie je přistihla při činu

Bangkok – Thajská policie nedávno v Bangkoku odhalila nelegální jatka, na nichž se zabíjela exotická a přísně chráněná zvířata. Policisté řezníky přistlihli při činu – právě porcovali tygra. Na místě bylo posléze objeveno maso i z dalších vzácných druhů zvířat.

Nelegální jatka fungovala v obytném domě na předměstí Bangkoku. Policie zde zastihla řezníky ve chvíli, kdy porcovali 400kilového tygřího samce. Při prohlídce objevili také maso zebry, lva, slona a pakoně. Vše bylo s největší pravděpodobností určeno k lidské konzumaci.

“Předpokládáme, že nalezené maso je z tygra, protože jsme našli tygří kůže a hlavy. Z toho, co jsem viděl, šlo o dva tygry,” řekl AFP velitel policejní jednotky pro ochranu přírody Norasak Hemnisi.

 

 

Policie zatkla sedm mužů a rovněž stíhá majitele exotické zvířecí restaurace, již v hlavním městě provozoval asi deset let. “Předpokládáme, že tihle řezníci dodávali maso především pro jeho restauraci, ale ti, které jsme zadrželi, vypověděli, že občas posílali zásilky masa a také vycpaná zvířata do Číny,” dodal Norasak Hemnisi.

Zatčeným mužům hrozí až čtyři roky vězení za nakládání s chráněnými živočichy. Je to však jen malý krůček v boji proti nelegálnímu obchodu s chráněnými zvířaty, který je v Thajsku velmi rozbujelý. I díky němu za posledních sto let počet volně žijících tygrů poklesl ze zhruba 100 tisíc na odhadem pouhé tři tisícovky.

 

Foto: Wikimedia

 

1 comment for “Thajští řezníci porcovali tygra, policie je přistihla při činu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *