Inzerce koček: Pozor na tyrany a obchodníky s kožešinami!

Ochránci zvířat varují: Množí se případy, kdy na inzeráty s nabídkami koček reagují lidé, kteří kočku rozhodně nechtějí jako mazlíčka, ale jako cíl při výcviku psů nebo jako zdroj kožešin. Vyzývají proto všechny, aby si dávali pozor, pokud budou nabízet kočku prostřednictvím inzerátu a dobře prověřili, komu zvíře dávají.

S žádostí o uveřejnění varování magazín Vlaštovka.info oslovili pracovníci ze společnosti na ochranu koček Kočíci.cz. “Na inzertním serveru Bazoš.cz jsme narazili na několik varování od inzerentů před podezřelými inzeráty. Okamžitě jsme zareagovali a chceme na tak závažnou věc upozornit veřejnost. Hlavně chceme pomoci kočkám – zachránit jim život.”

 

Čtěte také:

 

Obchod se psími a kočičími kožešinami funguje

Podle všeho se nejedná jen o planý poplach. Již v roce 2010 médii proběhly informace o rozrůstajícím se obchodu se psími a kočičími kožešinami. Na případ upozornila společnost Svoboda zvířat, která jej odhalila v rámci své kampaně PROTI SRSTI. Prodej psích a kočičích kožešin a produktů z nich je přitom v rámci EU zakázán již více než tři roky.

“Tito takzvaní chovatelé reagují na inzeráty, kde je kočka darovaná či za symbolickou cenu,” upozorňují ochránci z Kočíci.cz. “Nebo naopak sami poptávají dospělou kočku nebo kocoura, opět pokud možno darovanou nebo symbolická cena. Nabízejí pro ně ideální podmínky, sebe nazývají zkušenými chovateli. Jedná se hlavně o oblast Jičínska a Královéhradecka. Bohužel, toto se může odehrávat kdekoliv jinde po republice, jen to ještě nikdo neodhalil. Zjistili jsme, že tyto inzeráty se objevují zhruba ve stejnou dobu – přelom roku a najdete ho na všech možných inzertních serverech.”

Na problém většinou zpětně upozorní chovatelé, kteří tímto způsobem sami o kočku přijdou. “Lidé, kteří už takto přišli o umístěná zvířata, reagují obratem a podávají výzvu pro veřejnost. Inzerát je okamžitě stažen a objeví se zase jinde. Ovšem ne na všech inzertních stránkách administrátoři umožní výzvu zveřejnit….”

Je proto na místě dbát varování lidí, kteří tuto zkušenost již mají, a pokynů ochránců zvířat. Více informací zájemcům rádi poskytnou na e-mailové adrese zviratavnouzi@seznam.cz.

 

Foto: wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *