Pomozte opuštěným kočkám přežít mrazy! Vyrobte jim boudičku

Zima je krutá a tuhé mrazy na životě ohrožují řadu volně žijících a opuštěných zvířat. Pomoct ale může každý z nás. Pražský spolek ochránců zvířat vyzývá všechny milovníky koček, aby nenechali toulavé kočičky bez přístřešku. Pomoct jim můžou teplé boudičky, které vyrobíte jednoduše z krabice a polyesteru.

„Pokud nemůžete jinak, pomáhejte opuštěným kočkám krmením a hlavně zateplenými přístřešky, které jim pomohou přežít,“ vyzývají ochránci a připojují návod, jak vyrobit teplý pelíšek pro venku žijící kočičky. Náklady na takový kočičí domeček se pohybuji zhruba kolem 150 korun.

 


Jak vyrobit kočičí boudičku z papírové krabice

Stačí papírová a dostatečně velká krabice. Než krabici uzavřete (například lepící páskou), vyložte její stěny polyesterovými deskami a celou krabici obalte nepromokavou černou folií. Pochopitelně je třeba do krabice a výplně vyříznout otvor, aby kočky do boudičky mohly vlézt.

 

 

Jako podestýlka je nejlepší seno, které zakoupíte v obchodě s potřebami pro zvířata). Zcela nevhodné jsou hadry, protože se namočí a nebudou hřát.Krabici je nutné dát na místo, kde kočky žijí, ale zároveň ji, pokud možno, skrýt před nenechavci a větrem.

 

Video: Návod na výrobu boudičky pro opuštěné kočky

 

 

 

Pražský spolek ochránců zvířat nabízí hotové boudičky

Alternativou je i zakoupení hotové boudičky. Pražský spolek ochránců zvířat prodává polyesterové krabice s otvorem, které je třeba jen pokrýt fólií a umístit na vhodném místě. Více informací naleznete na www.psoz.cz.

 

Autor: www.psoz.cz, ab
Foto: dreamstime.com

 

12 comments for “Pomozte opuštěným kočkám přežít mrazy! Vyrobte jim boudičku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *