Pomozte opuštěným kočkám přežít mrazy! Vyrobte jim boudičku

Zima je krutá a tuhé mrazy na životě ohrožují řadu volně žijících a opuštěných zvířat. Pomoct ale může každý z nás. Pražský spolek ochránců zvířat vyzývá všechny milovníky koček, aby nenechali toulavé kočičky bez přístřešku. Pomoct jim můžou teplé boudičky, které vyrobíte jednoduše z krabice a polyesteru.

„Pokud nemůžete jinak, pomáhejte opuštěným kočkám krmením a hlavně zateplenými přístřešky, které jim pomohou přežít,“ vyzývají ochránci a připojují návod, jak vyrobit teplý pelíšek pro venku žijící kočičky. Náklady na takový kočičí domeček se pohybuji zhruba kolem 150 korun.

 


Jak vyrobit kočičí boudičku z papírové krabice

Stačí papírová a dostatečně velká krabice. Než krabici uzavřete (například lepící páskou), vyložte její stěny polyesterovými deskami a celou krabici obalte nepromokavou černou folií. Pochopitelně je třeba do krabice a výplně vyříznout otvor, aby kočky do boudičky mohly vlézt.

 

 

Jako podestýlka je nejlepší seno, které zakoupíte v obchodě s potřebami pro zvířata). Zcela nevhodné jsou hadry, protože se namočí a nebudou hřát.Krabici je nutné dát na místo, kde kočky žijí, ale zároveň ji, pokud možno, skrýt před nenechavci a větrem.

 

Video: Návod na výrobu boudičky pro opuštěné kočky

 

 

 

Pražský spolek ochránců zvířat nabízí hotové boudičky

Alternativou je i zakoupení hotové boudičky. Pražský spolek ochránců zvířat prodává polyesterové krabice s otvorem, které je třeba jen pokrýt fólií a umístit na vhodném místě. Více informací naleznete na www.psoz.cz.

 

Autor: www.psoz.cz, ab
Foto: dreamstime.com

 

12 komentářů k “Pomozte opuštěným kočkám přežít mrazy! Vyrobte jim boudičku

 1. 12.2.2012 at 13.17

  Chválím lidi v Pardubicích na sídlišti Karlovina, za panelovým domem mezi stromy mají několik dřevěných boudiček. Pravda, ukryté nejsou příliš, ale zdá se, že místní to podporují, protože kočičky se tam mají k světu 😉

  • alexandra
   12.2.2012 at 17.52

   Dobrý podvečer, právě jsem se vrátila z krmení toulavých kočiček. Chodí pravidelně podvečer, některé i ráno pod balkón. Hned jsem se dala na internet podívat, jak to dělají jinde. Já totiž jdu s krmením schovaným, dávám pod keře na místo, kde mě kočičky /2/ čekají a mám vždy obavy z toho kdo mi bude nadávat. Lidé jsou ruzní a u nás je většina s averzí vuči těmto chudákum. Já potom večer jen přemýšlím, zda přežijí do dalšího dne krutou zimu. O tom, že něco dát na spaní bych mohla jen snívat. Vše máme zateplené, tak ani sklepy už nejsou přístupné. Těším se na jaro. S dcerou máme 3 kočky z ulice doma. Zdravím, jo a bydlím v Púchově.

   • Vlaštovka.info
    12.2.2012 at 18.05

    Za to se vůbec nestyďte, i kdyby někdo měl hloupé řeči. Je vidět, že jste člověk s dobrým srdcem. Ten, kdo by nadával, jen poukáže na to, že je samolibý a nemá v srdci kouska citu. Když člověk nemá trochu vlídnosti pro němou tvář, pak nemůže mít ani dost lásky a pochopení pro lidi.

    • terka
     29.1.2015 at 17.16

     presne nestydte se za to je to dobry napat az prijde tatka tak to udelam taky ale trochu jinak kocky tu k nam na zahradu chodi 4 a stopuju je at vim kde casto chodi ale nevim jake jim tam mam dat jidlo

     • Iva Vacková
      13.10.2015 at 22.39

      Jídlo jim dejte klidně na zahradu, sami přijdou. A raději granule a vodu. Kapsičky a konzervy v zimě mrznou a v létě se rychle kazí.

   • Iva Vacková
    13.10.2015 at 22.35

    Na tohle mám jednoduchou odpověď. Proč jsou toulavé kočky? Protože kreténi pořídí dítěti kočičku a když vidí, že s ní je práce, tak ji vyhodí. Tyhle nadávající lidi jsou právě z těch, co tohle dělají, takže jim vzkazuji. Krmím 8 původně toulavých koček a mají pro sebe celý sklep a zkuste někdo proti tomu něco říct. Až se budeme – VŠICHNI chovat ke zvířatům zodpovědně, nebudou žádné toulavé kočky.

  • Vlaštovka.info
   12.2.2012 at 18.02

   To je moc dobře, že jsou lidi, kteří se takhle starají 🙂

 2. Monika
  14.11.2012 at 13.27

  dobrý den, právě jsem shlédla video, ve kterém připravujete pelíšek pro kočičky na zimu. Je to od vás opravdu moc milé, kočičkám se určitě líbí.
  Bydlím v sousedství s poliklinikou, a na dvoře bývá dost velkých krabic od léků, které jsou celé z polystyrénu, šikovné ruce by z nich určitě udělaly hezký domeček, který by byl nepromokavý a teplý. Pokud byste měli zájem – popíšu vám adresu (v Praze).
  Mějte se moc hezky,
  Monika

  • Vlaštovka.info
   14.11.2012 at 13.35

   Dobrý den, Moniko, to není přímo naše video, jen jsme ho nasdíleli pro větší názornost. Je to video Šťastného domova.
   Vaši nabídku nasdílíme na FB, třeba by z krabic opravdu někdo pelíšky udělal 🙂

 3. Alena
  9.11.2013 at 16.38

  Moc děkujeme za tento nápad , dáme se do práce je to moc hezké a pomůže to kočičkám v nastávající zimě . Děkujeme

 4. Adamírovi
  16.4.2015 at 22.49

  Pěkné video, pěkný nápad. Určitě vyrobíme 🙂

 5. Markéta
  13.10.2015 at 14.38

  Já jsem vyrobila boudičku pro jednu toulavou kočičku u nás v bloku, zatím jsem ji neumístila, protože se bojím reakcí sousedů. Kočičku jezdím každý večer krmit, večer znamená po setmění a ještě raději později…pokaždé se cítím, jako nějaký zloděj, který se musí potichu plížit,aby ho nikdo neviděl. Přitom pomáhám a nic neničím. Lidi jsou strašně zlí k sobě navzájem, tak jací mají být ke zvířatům? Je mi z toho smutno. Poraďte mi jak se zachovat, při konfliktu se sousedy? Už se vidím, jak zkoprním a nevymáčknu ze sebe ani slovo. 🙂 Markéta

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *