Zvířata a la biologická zbraň v rukou armády

Zvířata nejsou zneužívána jen k rádoby bohulibým vědeckým účelům, ale i ve válce. Prasata jako útočící ohnivá armáda, psi jako sebevražední atentátníci, delfíni ovládaní elektrodami v mozku… Příšerností, jakých se lidé na zvířatech dopouštějí, aby za ně umírali v nesmyslných válkách, je dost.

Člověku až zůstává rozum stát, když slyší o ‘funkci zvířat’ ve válkách. K těmto účelům neslouží jen delfíni, o kterých se čas od času jako o služebnících americké armády mluví. Zvířata byla ve válkách zneužívána už před staletími.

 

Prasata a psi jako zbraně

Například ve starověku používali k útoku prasata. Šik zapálených vepřů, kteří se zoufale ženou vstříc protivníkům, byl velmi účinnou zbraní.Za druhé světové války americké armádě sloužili psi. Ti se nedobrovolně stávali sebevražednými atentátníky, když je vojáci nechali vyhladovět, a pak je naučili, že jedinou potravu najdou pod tankem. Na hladové psy pak připevnili výbušninu a posílali je k postupujícím obrněncům, kde ve vhodnou chvíli výbušninu na těle psa na dálku odpálili.

 

Čtěte také:

 

Delfíni zneužívaní ve válce

Delfíni ovládaní elektrodami v mozku jako roboti bez vůle – to není žádná science fiction, ale realita. Armády USA a SSSR používaly delfíny jako řízené zbraně a na určených místech je prý do moře shazovali z letadel.Američané delfíny používali už ve druhé světové válce, a to k hledání a kladení min. Delfíni hlídali přístavy a lodě před potápěči kladoucími miny, ale sami byli s minami rovněž posíláni na nepřátelskou stranu. Jedna nepotvrzená historka například praví, že si při jedné akci delfín spletl svou stranu s nepřátelskou a minu umístil na loď ‘svého’ vojska.

Delfíni ale Američanům sloužili i ve válce s Irákem. V Perském zálivu byli také používaní k detekci min.

 

Památník koní padlých ve válce

Ke zvířatům, která nedobrovolně končila svůj život v četných válkách, patří i koně. Odnepaměti statečně nosili vojáky do bojů a umírali s nimi – historie mezi nimi vzpomíná například koně Karla IV., který pod budoucím českým králem padl v bitvě u Kresčaku.Proto vznikla například myšlenka postavit pomník koním padlým v prusko-rakouské válce (1866) u Střezetic nedaleko Chlumu u Hradce Králové.

 

Foto: Wikimedia

 

1 komentář k “Zvířata a la biologická zbraň v rukou armády

  1. 12.2.2012 at 15.58

    Válka je vůl! Je to hrozný: pro zvířata, pro lidi. Co snad dokážu v rámci vojenského průmyslu jako jednu z mála věcí respektovat (když už teda ten vojenský průmysl musí být :((( ) je, používání hmyzu k vyhledávání nášlapných min. Např. vosy mají velmi citlivý čich, mnohonásobně citlivější než psi. A vycvičené vosy létají nad minovým polem a identifikují nášlapné miny, které jsou pak lidmi odstraňovány. Hmyzu a jiným zvířatům to neublíží a zachrání se tak nespočet lidských životů (hlavně dětí, které si tam mohly hrát). Pořád mám v sobě takový tajný sen z dětství (navzdory svému ehm nemladistvému věku), mít tak prsten od princezny Arabely. Kruci, já bych věděla, co s ním! Mám takový dlouhý seznam přání a tahleta jsou na něm v prvních řadách. Dík za bezva článek – je dobré o tom mluvit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *