Ve Washingtonu někdo střílí lachtany

lachtan

Washington – Patnáct zastřelených lachtanů bylo v uplynulých dnech nalezeno ve státě Washington. Prvních sedm těl ochránci našli u řeky Nisqually River, dalších osm objevili 23. ledna u Lincolnova parku v západní části města Seattle. Kdo zvířata střílí, se zatím zjistit nepodařilo, prvními na seznamu podezřelých jsou ale místní rybáři.

Ochránci uvádějí, že v osmi případech se jednalo o vzácné lachtany kalifornské a v jednom dokonce o lachtana ušatého. Oba tyto druhy jsou přitom přísně chráněné zákonem.

 

 

Trestuhodný případ zabití vzácných lachtanů nyní prošetřuje ministerstvo rybolovu a vyšetřovatelé unie na ochranu volněžijících mořských savců. Analýza těl zvířat zatím kromě smrtelných průstřelů odhalila rány po útoku žraloků. Mimo to měli někteří lachtani zauzlovaná střeva – k tomu dochází v důsledku pozření rybářských návnad s vlasci, nádorového onemocnění nebo, v případě těchto lachtanů, může být příčinou trauma ze smrtelného zranění.

 

Rybáři lachtany nemají rádi

Pachatel je zatím neznámí, místní ochránci lachtanů se však domnívají, že za zabitím zvířat stojí rybáři. Nejednalo by se zdaleka o první případ, kdy by rybáři stříleli lachtany ve snaze zamezit jim v lovu ‘jejich’ ryb.

 

Foto: Wikimedia, bbc.co.uk

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *