Olomoucká zoologická zahrada bude mít evropskou safari

Umožnit návštěvníkům co nejbližší kontakt se zvířaty chce olomoucká zoologická zahrada. Už od července letošního roku by ve výbězích mohl jezdit turistický vláček. S úpravou výběhů zoo začne hned, jakmile to počasí dovolí.

Safari v zoo v Olomouci se bude od té královédvorské lišit především tím, že nebude zaměřena na africká zvířata, ale na evropské druhy sudokopytníků a lichokopytníků, jako jsou například kamzíci, mufloni, zubři, kozorožci, losi nebo jeleni.

“Návštěvníci se díky safari dostanou blíže ke zvířatům. Po trase však budou bariéry tak, aby se zvířata nemohla dostat do bezprostředního kontaktu s lidmi,” řekl ředitel zoologické zahrady Radomír Habáň.

 

 

Nezůstane jen u evropské safari

Otevřením evropské safari však zoologická zahrada na Svatém kopečku u Olomouce nekončí. “Na Evropské safari by měly navazovat rekonstrukce dalších výběhů tak, aby zoo nabízela i safari euroasijské, australské, africké či severské,” prozradil ředitel Radomír Habáň. Vedení zoologické zahrady předpokládá, že druhý projekt bude realizován do čtyř let.

Výstavba evropské safari by zahradu měla vyjít na 4,5 milionu korun, úprava výběhů na další projekty si vyžádá 11 milionů. Zoo ale patří k nejnavštěvovanějším turistickým cílům v Olomouckém kraji (jen v roce 2011 jí prošlo kolem 370 tisíc lidí), takže vedení očekává brzký návrat investice.

 

FOto: Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *