Rusko řeklo STOP obchodu s tuleními kožešinami

tuleň

Za obrovský úspěch považují ochránci zvířat rozhodnutí celní unie Ruské federace, Běloruska a Kazachstánu o zákazu dovozu a exportu kožešin tuleně grónského. Rusko komerční lov tuleňů sice zakázalo již v roce 2009, doposud však bylo největším odběratelem kanadského exportu tuleních kožešin.

Ruský premiér Vladimir Putin lov tuleňů mladších jednoho roku v Bílém moři zakázal již v únoru 2009. Dovoz tuleních kožešin však zakázán nebyl, přičemž do Ruska doposud mířilo až 90 procent kanadského exportu tuleních kožešin.

Podle ochránců zvířat je zákaz dovozu tuleních kožešin do Ruska největším vítězstvím celosvětové kampaně za ukončení komerčního lovu tuleňů od doby, kdy Evropská unie zakázala obchod s tuleními produkty. EU toto nařízení vydala v roce 2009 a výjimku udělila pouze komunitám, pro něž je lov těchto zvířat a obchod s tuleními produkty tradičním způsobem obživy.

 

 

Kvůli tuleňům psala Putinovi i Pamela Anderson

Pamela Anderson bojuje proti komerčnímu lovu tuleňů

K zákazu dovozu výrobků z tuleních kožešin před časem Putina vyzvala také populární herečka a hvězda seriálu Pobřežní hlídka Pamela Anderson (44). Pamela, která je mimojiné mluvčí mezinárodní organizace PETA, poslala ruskému premiérovi dva dopisy, první v roce 2009 a druhý o rok později, když Putin na první výzvu nezareagoval.

“Pane Putine, chtěla bych vás požádat, abyste vydal zákaz na dovoz tuleních kožešin z mé rodné Kanady. Je hrozné, že všichni vybíjení tuleni jsou pouze tři měsíce stará mláďata,” napsala prý Pamela v druhém dopisu adresovaném Putinovi.

Herečka se dlouhodobě problematikou vybíjení tuleňů zabývala a stala se tváří kampaní na zastavení komerčního lovu tuleních mláďat.

 

Foto: Wikimedia, latimes.com

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *