V Kutné Hoře zavřeli útulek, nový je v nedohlednu a opuštěná zvířata není kam dávat

Kutnohorsko – Kutná Hora a její okolí se v současné době potýkají s problémem, kam umístit nalezená zvířata. Město útulek nemá a okolní zařízení už pro další zvířata nemají místo. V Kutné Hoře se čeká na výstavbu nového útulku pro opuštěná zvířata, vypadá to však, že půjde o běh na dlouhou trať.

Kutná Hora útulek měla, v loňském roce jej ale musela uzavřít kvůli rozšiřování čistírny odpadních vod. Plánuje se sice otevření nového zařízení pro opuštěná zvířata v lokalitě na Kaňku, zatím ale musejí odchycená zvířata z Kutnohorska předávat do jiných útulků, například v Kolíně, Poděbradech a Třebíči. I tyto stanice se ale potýkají s velkým počtem opuštěných psů a koček.

“Zatím jsme to řešili tak, že jsme zvířata, hlavně psy, rozváželi po sousedních útulcích, ale teď je situace taková, že je všude úplně plno,” říká k situaci Romana Valentová, bývalá správkyně zavřeného útulku.

Za jediné štěstí za daných okolností považuje fakt, že se neuskutečnil očekávaný příval zvířat coby nechtěných vánočních dárků. “Ještě před Štědrým dnem jsme našli krabici s třemi štěňaty, ale po Vánocích se žádní odložení psi neobjevili,“ podotýká Romana Valentová.

 

 

Nový útulek je v nedohlednu

Opuštěná zvířata ani přes složitou situaci město nenechá bezcílně se potulovat. Městští policisté mají na kutnohorském zimním stadionu odchytové klece, kde pejsky a kočičky mohou dočasně ponechat a po domluvě s okolními útulky je umístit.

V tuto chvíli nezbývá než doufat, že nový útulek v Kutné Hoře bude brzy otevřen. Zatím to ale příliš nadějně nevypadá. “Měl by být hotový v červnu, ale stavět se ještě nezačalo. Před Vánocemi jsme s projektantkou teprve doplňovali do projektu nějaké podrobnosti, ale jak to opravdu bude, to zatím nevíme,“ krčí rameny Romana Valentová.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *