Hmyzí seriál Minuscule (Mrňousci) vám polechtá bránici

Minuscule (Mrňousci)

Pokud právě nepatříte k příznivcům šesti a vícenohých drobných tvorečků, pak byste si tento příspěvek rozhodně měli přečíst! Možná, že animovaný seriál, o kterém bude řeč, váš postoj k hmyzu změní.

Francouzský animovaný seriál Minuscule (česky Mrňousci) už se sice na českých televizních stanicích objevuje, přesto je zatím  poměrně málo známý. Kdo ho už objevil, jistě potvrdí, že se jedná o výborný komediální seriál, u kterého se pobaví celá rodina, a to od těch nejmenších, až po prarodiče.

V hlavních rolích uvidíte roztomilé berušky, sympatického pavouka, zamilované červíky, mouchy, komáry a další zástupce hmyzu. Pokud trpíte averzí vůči těmto zástupcům živočišné říše, pak si seriál naordinujte jako terapii proti svému odporu, protože tihle hlavní hrdinové vás naučí mít broučky rád.

 

 

 

Netradiční vhled do světa hmyzu

Hmyzí říše je nám poněkud vzdálená, a tak ani pořádně nevíme, co se v ní děje. Je to každodenní boj o přežití, ale zdá se, že někdy i pořádná legrace. Tedy alespoň tak by se dalo soudit podle seriálu Minuscule.

 

 

Nejznámějším ‘hmyzím seriálem’ u nás je zřejmě italská komedie Co se děje v trávě (Lilliput-put, 1980), která se na televizních obrazovkách občas objevuje i jako večerníček. Mrňousci jsou tematicky příbuzní a některé díly Co se děje v trávě lehce připomínají, ale i tak jsou originální. Nejen, že animovaný film od dob vzniku Co se děje v trávě udělal obrovský krok kupředu a dnes nám nabízí atraktivní 3D pohled, ale námět k jednotlivým dílům je odlišný. Seriál Minuscule je navíc svým ‘bajkovským’ pojetím tak trochu i poučný.

 

 

Foto: gestes-environnement.fr

 

1 comment for “Hmyzí seriál Minuscule (Mrňousci) vám polechtá bránici

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *