Kocourek s 26 prsty zachránil útulek

Postižený kocourek s polydaktylií

Wisconsin/USA – Zrzavobílý kocourek jménem Daniel není kočka jako každá jiná. Kočky mají na tlapkách celkem 18 prstů, Daniel však trpí takzvanou polydaktylií – má více prstů než zdravé kočky. I přes tento svůj handicap se stal malým zázrakem útulku v Milwaukee – zpopularizoval ho natolik, že ho zachránil od jistého zániku.

Daniela majitelka útulku Animal Rescue Center v Milwaukee našla náhodou, když byla vyzvednout jinou opuštěnou kočku. Dnes říká, že jí ho do cesty seslalo snad samo nebe. Amy Rowell vzpomíná na okamžiky prvního setkání: “Bylo to, jako kdyby mi říkal: ‘Potřebuju pomoc. Budu tvůj kamarád, prosím, postarej se o mě.'”

Pak ale Amy zjistila, že s kocourkem není něco v pořádku – že má na tlapkách o dva prsty víc, než je obvyklé. Byla to zřejmě jedna z příčin, proč byl kocourek opuštěný. Na rozdíl od zdravých koček, které mají celkem 18 prstů, má Daniel prstů 26, což je jen o dva méně, než měla kočka, která se díky svému postižení dostala do Guinessovy knihy rekordů.

 

Čtěte také:

 

Kocourek k adopci nepůjde, je maskotem útulku

Amy původně chtěla dát Daniela k adopci, nakonec se ale rozhodla, že si ho ponechá a stane se maskotem útulku. Díky Danielovi popularita útulku roste, což přináší tolik potřebné finanční dary od sponzorů.

Útulek nyní shání peníze na nový objekt, protože ve stávajícím kvůli vysokému nájmu nemůže zůstat. Jeho finanční situace byla před nalezením Daniela tak zoufalá, že otázka jeho další existence byla dost nejistá. Přitom se útulek stará o zvířata, kterým by jinak hrozilo utracení, a dává jim tak další šanci do života.

Dík publicitě, kterou útulku kocourek Daniel přinesl, se už podařilo vydělat přes 80 tisíc dolarů a další příspěvky od dárců určitě ještě budou přicházet. Daniel i další svěřenci útulku tak mají střechu nad hlavou jistou.

 

Foto: The Telegraph

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *