Václav Vydra: “Ke zvířatům se snažím být vnímavý.”

Václav Vydra, koně

Populárního herce a moderátora pořadu o soužití se zvířaty „Máte mě!“, Václava Vydru, jsme při našem telefonickém rozhovoru zastihli v autě. Ve zhruba pěti minutách nám ale stihl prozradit něco málo ze zákulisí pořadu a mimo jiné na sebe a svou manželku Janu Bouškovou pověděl i to, jací jsou páníčci.

Když se Václav Vydra objeví na televizní obrazovce se zvířaty, je na něm vidět, že je ve svém živlu. Leckdo si ho proto může představit jako člověka, který v soukromí, jako spousta z nás, mazlíčky rozmazluje. Václav Vydra je ale racionální páníček. Svou zásadu “máte mě, tak se o mě starejte”, jež se stala i mottem pořadu Máte mě, důsledně naplňuje.

“Snažím se být vnímavý ke zvířatům a jejich potřebám, snažím se jim vyhovět a vždy najít kompromis mezi tím, co je pro ně příjemné a co já potřebuji,” říká herec. A na tom se prý shodnou i s manželkou Janou Bouškovou. “Moje žena má na věc podobný náhled jako já. Jenom by možná zvířata malinko víc rozmazlovala,” prozrazuje s úsměvem. Jeho lásku ke koním prý ale neprožívá tak intenzivně, jako on. “Ke koním se mnou chodí jenom občas. Sama nejezdí, takže se na koně dívá spíš z dálky.”

 

Čtěte také:

 

Vánoční zvyklosti

Řada lidí o Vánocích dodržuje zvyk, obdarovat zvířenu v domě i na dvoře něčím dobrým k přilepšení, aby také vnímala jedinečnost svátků. A jak to dělá Václav Vydra? Obchází například koně s výslužkou?

“U mě záleží spíš na času. Máme dvě kočky, ty s námi žijí doma, takže ty obcházet nemusíme, a za koňma v rámci možností přijedu. Ale oni to naštěstí neberou jako my, v podstatě mají Vánoce celý rok.”

Nadměrné přilepšování pamlsky ale neexistuje, protože tak se láska zvířatům neprojevuje. “Zvířata rozhodně nepřekrmuji, snažím se, aby žila zdravě,” a se smíchem dodává: “Mnohdy žijou zdravěji než já.”

 

Jak se dostal k Máte mě

Řada z nás ho má spojeného nejen s řadou perfektně ztvárněných rolí, ale v poslední době také s pravidelným magazínem České televize Máte mě, který milovníkům zvířat zpříjemňuje každé nedělní dopoledne. Jak se k pořadu Václav Vydra vlastně dostal?

Nejprve mě oslovila Česká televize, jestli bych nemoderoval pořad Mezi námi zvířaty. Natočili jsme pilotní díl a pořad se pak rozdělil mezi čtyři moderátory se zvířecími jmény – to jsem byl já, paní Ježková, pan Šváb a herečka Dana Syslová. Pořad ale potom skončil a místo něj se začal točit pořad Máte mě.“

A jak herec a moderátor říká, práci na pořadu má opravdu rád. “Moc mě to baví, protože se dostanu ke zvířatům, ke kterým bych se třeba ani jinak nedostal, a navíc mám možnost někdy vyjádřit svůj názor… Je to pro mě moc příjemný. A myslím si, že je dobře, že takový pořad existuje, protože mám pocit, že takových pořadů na České televizi moc není.”

 

Václav Vydra, Máte mě

 

Foto: Jana Kabátová (všechna práva vyhrazena, fotografie publikovány s laskavým svolením autorky)

 

1 comment for “Václav Vydra: “Ke zvířatům se snažím být vnímavý.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *