Vážná hudba pomáhá zvířatům v útulku

pes

Podle vědců má vážná hudba pozitivní vliv na chování zvířat. V jednom australském útulku se to rozhodli ověřit na svých svěřencích. Výsledek je udivil, zvířata jsou teď prý v mnohem větší psychické pohodě.

 

Ve filmu Slunce, seno, jahody zkoušeli Pláničkovu metodu, podle které měly krávy, kterým se pouští do sluchátek hudba, dojit víc mléka. Jakkoliv se nám tato situace může zdát úsměvná, upřít hudbě blahodárné účinky nelze. Pozitivní působení hudby na psychiku si může vyzkoušet každý sám na sobě.

Vědci však nyní zjistili, že hudba má dobrý vliv i na zvířata. V útulku v australském Wingfieldu se proto rozhodli vyzkoušet, jak budou jejich svěřenci na muziku reagovat, a nechali nainstalovat hudební systém, který nepřetržitě přehrává vážnou hudbu.

 

Čtěte také:

 

Vystresovaným zvířatům hudba pomáhá

Zaměstnanci útulku potvrzují, že klasická hudba, především pak od Beethovena, Mozarta a Bacha, má na jejich svěřence dobrý vliv. Prý na ně působí uklidňujícím účinkem a pomáhá jim vyrovnat se se stresem z odloučení s páníčkem.

“Přehrávání klasické hudby pomáhá našim psům a kočkám dosáhnout uvolnění zmírněním jejich stresu,” uvedla pro zpravodajský server news.com.au zaměstnankyně útulku Leanne Pageová. “Psi méně štěkají a jsou vstřícnější při učení se základním povelům, což z nich činí vhodnější adepty pro lidi uvažující o adopci zvířete z útulku,” dodala.
Foto: wikimedia