Jak chtěl čistotný Benji po sobě uklidit

Benji

S naším křížencem jezevčíka Benjim zažíváme tolik nevšedních věcí, že by to pomalu vydalo na menší humornou knížku. Tahle historka však mezi nimi tak vyniká, že se o ni nejde nepodělit.

Benji je nesmírně čistotný – tak čistotný, že jsme to ještě u žádného pejska nezažili. Pomineme-li ovšem fakt, že sotva jsme ho jako štěně přinesli domů, udělal na chodbě pořádnou hromádku. To si ale zřejmě chtěl ‘označkovat‘ teritorium, protože (a to jsem ještě nezmínila) je taky velmi dominantní.

Ale zpět k té jeho čistotnosti. Ta se jinak projevuje tím, že na rozdíl od většiny ostatních pejsků Benji nevykonává velkou potřebu tam, kde se mu zrovna zachce – uprostřed chodníku, na dvoře či zahradě. Aby se vyvenčil, zásadně musí na procházku a když chce dělat bobky, musí najít vhodné místo – nejlépe prostor zarostlý houštím a vysokou trávou, aby na výsledné dílo nikdo neviděl. A nakonec vše ještě důkladně zahrabe, přičemž se tváří jako baron a říká očima: “Buďte diskrétní, nic jste neviděli.“

 

Další příběhy:

 

Úklid nedokončil, nechal to na paničce

Když Benjimu byly asi čtyři měsíce, už jakž takž věděl, že když potřebuje vykonat potřebu, musí ven. Jenže občas se stávalo, že doma zůstal na nějakou dobu sám a nevydržel (venku jsme ho nechat nemohli, protože byla zima a pejsek byl zvyklý na teplo obýváku).

Jakmile maminka přijela třeba z nákupu a viděla, že Benji nevydržel, vyhubovala mu – samozřejmě jen na oko, protože v podstatě za nic nemohl. Když ale ze záchoda vzala roli toaletního papíru a uklízela po něm nevábně vonící hromádku, celý proces bedlivě pozoroval. Možná, že se chtěl technice úklidu přiučit, aby ‘nazlobené‘ paničce příště ušetřil práci.

Učenlivost je další z jeho ctností. A tak, když napříště maminka zase přijela z města a uprostřed chodby našla hromádku, nemohla se zlobit. Kousek od bobků totiž zároveň spatřila postavenou roli toaletního papíru! Benji zřejmě uznal, že uklidit to je nad jeho síly, a tak alespoň na záchodě, kde nebyly dovřené dveře, vzal toaletní papír a připravil ho, aby panička měla úklid snazší.

Možná tomu neuvěříte, ale tahle příhoda se opravdu stala. Jak říkám, náš Benji má řadu specialit a baví nás jimi dennodenně.

 

Taky máte nevšední zážitek se svým mazlíčkem, nebo nějakou hezkou fotografii či video? Podělte se o ně s ostatními! Napište nám na info@vlastovka.info a my je uveřejníme.

 

4 comments for “Jak chtěl čistotný Benji po sobě uklidit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *