Jak chtěl čistotný Benji po sobě uklidit

Benji

S naším křížencem jezevčíka Benjim zažíváme tolik nevšedních věcí, že by to pomalu vydalo na menší humornou knížku. Tahle historka však mezi nimi tak vyniká, že se o ni nejde nepodělit.

Benji je nesmírně čistotný – tak čistotný, že jsme to ještě u žádného pejska nezažili. Pomineme-li ovšem fakt, že sotva jsme ho jako štěně přinesli domů, udělal na chodbě pořádnou hromádku. To si ale zřejmě chtěl ‘označkovat‘ teritorium, protože (a to jsem ještě nezmínila) je taky velmi dominantní.

Ale zpět k té jeho čistotnosti. Ta se jinak projevuje tím, že na rozdíl od většiny ostatních pejsků Benji nevykonává velkou potřebu tam, kde se mu zrovna zachce – uprostřed chodníku, na dvoře či zahradě. Aby se vyvenčil, zásadně musí na procházku a když chce dělat bobky, musí najít vhodné místo – nejlépe prostor zarostlý houštím a vysokou trávou, aby na výsledné dílo nikdo neviděl. A nakonec vše ještě důkladně zahrabe, přičemž se tváří jako baron a říká očima: “Buďte diskrétní, nic jste neviděli.“

 

Další příběhy:

 

Úklid nedokončil, nechal to na paničce

Když Benjimu byly asi čtyři měsíce, už jakž takž věděl, že když potřebuje vykonat potřebu, musí ven. Jenže občas se stávalo, že doma zůstal na nějakou dobu sám a nevydržel (venku jsme ho nechat nemohli, protože byla zima a pejsek byl zvyklý na teplo obýváku).

Jakmile maminka přijela třeba z nákupu a viděla, že Benji nevydržel, vyhubovala mu – samozřejmě jen na oko, protože v podstatě za nic nemohl. Když ale ze záchoda vzala roli toaletního papíru a uklízela po něm nevábně vonící hromádku, celý proces bedlivě pozoroval. Možná, že se chtěl technice úklidu přiučit, aby ‘nazlobené‘ paničce příště ušetřil práci.

Učenlivost je další z jeho ctností. A tak, když napříště maminka zase přijela z města a uprostřed chodby našla hromádku, nemohla se zlobit. Kousek od bobků totiž zároveň spatřila postavenou roli toaletního papíru! Benji zřejmě uznal, že uklidit to je nad jeho síly, a tak alespoň na záchodě, kde nebyly dovřené dveře, vzal toaletní papír a připravil ho, aby panička měla úklid snazší.

Možná tomu neuvěříte, ale tahle příhoda se opravdu stala. Jak říkám, náš Benji má řadu specialit a baví nás jimi dennodenně.

 

Taky máte nevšední zážitek se svým mazlíčkem, nebo nějakou hezkou fotografii či video? Podělte se o ně s ostatními! Napište nám na info@vlastovka.info a my je uveřejníme.

 

4 komentářů k “Jak chtěl čistotný Benji po sobě uklidit

 1. ViK
  28.11.2011 at 19.31

  Teda, takhle chytrého a čistotného pejska byste měli učinit učitelem všech ostatních hafánků ! Ten příběh je moc krásně napsaný a navíc ta pointa – nahlas jsem se tu chechtal 🙂 Hrozně by mne zajímal výraz ve tváři maminky, když tu ruličku toaletního papíru spatřila. A jak se asi tvářil Benji ?

  • JJ
   26.8.2014 at 18.08

   Spíš by měl být učitelem páníčků, kteří ve městě nechávají hromádky po svých miláčcích třeba i uprostřed chodníku 😉

   • Vlaštovka.info
    26.8.2014 at 18.57

    Pravda! 😉

 2. L.M.
  27.8.2014 at 20.12

  Já tomu věřím, naše jezevčička dělala to samé, ale dokonaleji, kdykoli se jí povedlo zanechat něco na podlaze, našla jsem v tom ještě zapatlaný jakýkoliv papír, který našla, včetně těch, které byly pro mě třeba důležité. Také uklízela.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *