O psí tlapky musíme pečovat celý rok, ne jen v zimě

pes

Když se na chodnících a silnicích objeví první ledová či sněhová pokrývka a cestáři vyrazí zachraňovat chodce a řidiče posypovou solí, leckterého páníčka asi napadne, že procházka pro pejska bude spíš utrpením než příjemným zpestřením dne. Posypová sůl psím tlapkám vysloveně nesvědčí, ale napadlo vás, že potřebují péči celoročně, ne jen v zimě?

 

 

Polštářky na tlapkách pejsků jsou uzpůsobeny tak, aby odolaly co nejdrsnějšímu povrchu. Na chemikálie, které se na cestách mohou vyskytovat, a na ostré předměty ale stavěné nejsou.

 

Sůl, asfalt, ostré předměty

V zimě je to posypová sůl, v létě horký asfalt a beton, celoročně pak pejsky můžou trápit nečistoty na cestách (oleje a jiné chemické látky), o ostrých předmětech, jako jsou střepy, štěrk a jiné, ani nemluvě.

Když dojde k poranění polštářků na tlapkách pejska, hrozí, že se do rány dostanou nečistoty a dojde k infekci. Je proto nutné před těmito nástrahami psí miláčky chránit po celý rok.

 

 

Botičky, nebo mastičky?

Řešením mohou být botičky, nebo častější mazání tlapek vhodným krémem. Botičky mají tu výhodu, že packy ochrání jak před ostrými předměty, tak před nečistotami, je ale otázkou, jak dlouho a jestli vůbec vydrží odolávat vlhkosti a jestli je váš pejsek na nožičkách snese. Veterináři se navíc obávají vlivu botiček na klouby psích tlapek a kožních problémů v případě, že se tlapka v botičce zapaří.

Pokud zvolíte krém, vyberte mastný, který na polštářcích psích tlapek vytvoří ochrannou vrstvu a nečistoty k nim nepropustí. Stačí běžný krém na ruce nebo čistá vazelína z lékárny. Zakoupit ale můžete i balzám, určený speciálně na tlapky pejsků. Mají hojivý a desinfekční účinek a tlumí svrbění.

V zimním období tlapky pejskům namažte před procházkou, po procházce řádně opláchněte vlažnou vodou a ještě jednou aplikujte krém.

A nezapomeňte! Máte-li kočičku, která se ráda toulá venku, měli byste myslet i na její tlapky.

 

 

Foto: Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *