Strakonický útulek praská ve švech, lidé psy nechtějí

V psím útulku ve Strakonicích se potýkají s nedostatkem místa pro další nalezence a zároveň výrazně klesl počet zájemců o osvojení psů. Týká se to především velkých plemen. Město ani vedení útulku nevědí, co dál.

 

„Kapacita kotců pro velké psy je 20 zvířat a je plná. Bez vyhlídky na to, že by třeba jen jediný z nich šel k adopci,“ říká Alexandra Auterská, vedoucí psího útulku ve Strakonicích. „Kdyby teď strážníci městské policie přivezli velkého psa, můžeme ho nechat maximálně sedm dnů v karanténě. Potom ale není kam ho dát.“ Zároveň dodává, že takto alarmující situace v útulku nikdy nebyla. „Vždy byla nějaká možnost. Teď prostě není.“

 

Lidé nemají peníze

Podle Alexandry Auterské je příčinou nezájmu lidí o pejsky z útulku jejich finanční situace. „To, že lidé nemají peníze a musejí šetřit, je znát všude. Vzít si psa znamená další rodinné výdaje. A ne malé. Moc velký zájem není ani o malé psy, natož o ty velké,“ říká vedoucí přeplněného útulku.

Psí útulek, který funguje pro Strakonice a písek, má místo pro 38 pejsků, z toho 20 pro velká plemena. Kapacita pro velké psy je nyní naprosto vyčerpaná. Rozšíření není možné, protože město nemá na výstavbu nových kotců prostředky. Jediným řešením v případě příjmu dalších psů je tak jedině možnost, že si některého ze psů domů odvede někdo ze zaměstnanců útulku. Situace je ale nyní těžko udržitelná.

 

3 comments for “Strakonický útulek praská ve švech, lidé psy nechtějí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *