V Chrudimi mají nový útulek. Jeho patronem je Vladimír Hron

web útulku ChrudimChrudin – V Sečské ulici v Chrudimi v sobotu 29. října otevřeli nový útulek pro opuštěné pejsky a kočičky. Otevření bylo ryze slavnostní a zúčastnil se jej i známý zpěvák, moderátor a bavič Vladimír Hron.

 

Nově otevřený útulek by do budoucna měl poskytnout zázemí až 25 pejskům a šesti kočičkám. Pečovat o ně budou dva zaměstnanci technických služeb města, kteří byli vybráni ve výběrovém řízení. Například s venčením jim ale mohou pomáhat i zájemci z řad veřejnosti.

Patron útulku Vladimír Hron při slavnostním otevření přislíbil, že se do útulku bude jezdit dívat, protože do Chrudimi mívá cestu. Nezapomene prý ani přivézt nějaké krmení pro pejsky a kočičky. Zároveň taky pochválil zařízení nového útulku.

 

 

Na nového pána čekají první svěřenci

Během slavnostního otevření došlo k adopci několika pejsků, takže návštěvníky nakonec přivítal jen jeden svěřenec – tříletý staford Ringo. Dlouho však v útulku sám nezůstal. Už druhý den po otevření městská policie přivezla opuštěného stařečka Míšu. Dočasný domov v novém chrudimském útulku našla taky dvouměsíční kočička Baila, která byla nalezena zavřená v pohozené krabici na sídlišti Rozhledna.

 

1 komentář k “V Chrudimi mají nový útulek. Jeho patronem je Vladimír Hron

  1. eva
    16.4.2012 at 12.20

    Dobrý den..měla bych prozbičku..chtěla bych se zeptat..jsme invalidni důchodci s manželem..máme kocoura..starého 6 roků..vzhledem tomu že se musime odstěhovat s baráčku do bytu ..kde si majitelé nepřeji mít zvířátka ..je nám to líto jsme na nej zvyklí..ale jinak nám nic jiného nezbívá než ho dát do nějakého utulku..mohli by jste nám poradit..jaký je postup dát kocourka do takového zařízení..jsme s chrudimi děkuji ..hezký den evamichlerova.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *