V Chrudimi mají nový útulek. Jeho patronem je Vladimír Hron

web útulku ChrudimChrudin – V Sečské ulici v Chrudimi v sobotu 29. října otevřeli nový útulek pro opuštěné pejsky a kočičky. Otevření bylo ryze slavnostní a zúčastnil se jej i známý zpěvák, moderátor a bavič Vladimír Hron.

 

Nově otevřený útulek by do budoucna měl poskytnout zázemí až 25 pejskům a šesti kočičkám. Pečovat o ně budou dva zaměstnanci technických služeb města, kteří byli vybráni ve výběrovém řízení. Například s venčením jim ale mohou pomáhat i zájemci z řad veřejnosti.

Patron útulku Vladimír Hron při slavnostním otevření přislíbil, že se do útulku bude jezdit dívat, protože do Chrudimi mívá cestu. Nezapomene prý ani přivézt nějaké krmení pro pejsky a kočičky. Zároveň taky pochválil zařízení nového útulku.

 

 

Na nového pána čekají první svěřenci

Během slavnostního otevření došlo k adopci několika pejsků, takže návštěvníky nakonec přivítal jen jeden svěřenec – tříletý staford Ringo. Dlouho však v útulku sám nezůstal. Už druhý den po otevření městská policie přivezla opuštěného stařečka Míšu. Dočasný domov v novém chrudimském útulku našla taky dvouměsíční kočička Baila, která byla nalezena zavřená v pohozené krabici na sídlišti Rozhledna.

 

1 comment for “V Chrudimi mají nový útulek. Jeho patronem je Vladimír Hron

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *