Znetvořených koček ze Slaného se ujal vrbičanský útulek

Kočička ze slaného

Když do útulku ve Vrbičanech někdo zavolal, že ve Slaném našel kočky s uřezanýma ušima a ocásky, nemohli majitelé útulku uvěřit vlastním uším. Přesto, že jejich zařízení v tu dobu doslova praskalo ve švech a místo pro další svěřence už nebylo, rozhodli se znetvořeným kočičkám poskytnout nutnou veterinární péči a azyl.

Bezesporu se jedná o jeden z nejzávažnějších případů týrání zvířat, jaký se v poslední době objevil. Média se jím zatím ale příliš nezabývala, s výjimkou místního deníku. Na internetu o něm informovala pouze Kristýna Kacálková, majitelka útulku Srdcem pro kočky ve Vrbičanech, který se znetvořených koček ze Slaného ujal.

 

Násilník se na kočkách “vyřádil”

O hrůzném nálezu znetvořených koček byla Kristýna Kacálková a její manžel zpraveni 22. září 2011. Umístění týraných koček nejprve odmítli, protože kapacita útulku byla nedostačující, když ale nálezce popsal, jak to s nalezenými zvířaty vypadá, neváhali se jich manželé Kacálkovi ujmout.

Ještě téhož dne se jim podařilo ve Slaném sedm koček odchytit. Z popisu toho, v jakém stavu kočky byly, člověku až běhá mráz po zádech. “Jedna kočička nemá ouška a chybí jí část ocásku, další kočičce chybí ocásek celý. Tahle kočička má poraněné očičko a tamta zase nějak podivně chodí. Všechny kočičky jsou nemocné a navíc jsou zmrzačené. Ano, vidím dobře, kočičky jsou úmyslně zmrzačené! Nic tak otřesného jsem ještě nikdy neviděla,” popsala Kristýna Kacálková ve svém článku.

Kočička ze Slaného

Jedna z jedenácti znetvořených kočiček, kterou se ve Slaném "U Benarů" podařilo odchytit.

Postupný odchyt dalších koček probíhal ještě v následujících dnech. Mezi nalezenci ale zdaleka nebyly jen kočky s uřezanými oušky a ocásky, ale i se sedřenou kůží na tlapkách, poraněnýma očima, frakturou pánve a nohou či kočka krvácející z nosu. Mimo to byla zvířata zablešená a nemocná.

 

Čtěte také:

 

Pachatel neznámý

Kristýna Kacálková případ 26. září ohlásila na policii. Tyrana se zatím dopadnout nepodařilo. Policie ale nebyla k případu lhostejná a zatím alespoň posílila hlídky v lokalitě, kde byly kočky nalezeny.

Kdo a proč zvířatům takhle nelidsky ublížil, je zatím jen otázkou. Místní deník se obrátil na slánské obyvatele, kteří sice uvedli, že podezření na člověka, který se surovostí mohl dopustit, mají, prokázat případnou vinu je ale těžké.

Pomoc je vítána

Vrbičanskému útulku velmi pomohlo město Slaný. Na péči o ztýrané kočičky vrbičanskému útulku věnovalo 30 tisíc korun. Útulek má sice nyní mnohonásobně vyšší výdaje, za pomoc je městu ale i tak velmi vděčný.

V současné době je v útulku umístěno ještě devět z jedenácti odchycených kočiček, které stále potřebují léky a zvláštní péči. Jim i ostatním umístěným kočičkám můžou pomoct dárci. Hodí se jak peníze na veterinární léčbu, tak krmivo a stelivo pro kočičky a deky na zimu. Možná je i adopce svěřenců, a to jak “virtuálně”, tak osvojením. Útulek rovněž rád přivítá návštěvníky.

 

Slánské kočky v pořadu “Chcete mě?”

Dne 25. října v útulku ve Vrbičanech a na místě nálezu týraných kočiček proběhlo natáčení pořadu Chcete mě?. Reportáž bude v tomto pořadu odvysílána v neděli 6. lístopadu 2011 dopoledne na ČT 2.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *