V den vzniku republiky padne rekord v počtu vysazených stromů

Nadace Partnerství - rekord v počtu vysazených stromů

Nadace Partnerství v pátek 28. října 2011 pořádá celorepublikový happening v sázení stromů. Do akce, jejímž cílem je dosáhnout rekordu v počtu vysazených stromů, se přihlásilo přes tři tisíce lidí ze všech krajů republiky. Dík jejich účasti v naší zemi přibude 5 562 stromů.

 

„Nejvíce přihlášek do rekordu, celkem 48, jsme obdrželi z Jihomoravského kraje. Největší množství stromů, více než 1 500, se však vysadí v Moravskoslezském kraji, kde se například v průběhu sázení trnkové aleje v Jeseníku nad Odrou vysází neuvěřitelných 625 stromků,“ prozradila organizátorka rekordu Lenka Vodičková z Nadace Partnerství.

Do realizace rekordu se zapojí nejen jednotlivci, ale i rodiny s dětmi, obce, školy a školky a další organizace. Svou lípu si v Mladé boleslavi zasadí dokonce i ministr životního prostředí Tomáš Chalupa. Lípy a ovocné stromy v Bystřici pod Lopeníkem vysadí Tomio Okamura, známý podnikatel a viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří.

Čtěte také:

„Mnoho občanských sdružení a obcí využilo rekordu k tomu, aby doplnilo chybějící zeleň. Rodiny zase symbolicky sází stromy pro své nově narozené i odrostlé ratolesti. Výsadbou je možné utužovat nejen rodinné a sousedské vztahy, ale i přeshraniční, jak dokazuje sázení ovocných stromů v Rohově u polských hranic,“ dodává Lenka Vodičková.

Organizátoři nakonec účastníky i vysazené stromy sečtou a výsledek předají pelhřimovské Agentuře Dobrý den, která jej zanesen do České databanky rekordů.

Cílem akce, kterou finančně podpořil Státní fond životního prostředí ČR a Ministerstvo životního prostředí, je nejen dosáhnout rekordu v počtu vysazených stronů, ale také upozornit na jejich důležitost.

Foto: Nadace Partnerství

5 comments for “V den vzniku republiky padne rekord v počtu vysazených stromů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *