Arnika pořádá fotosoutěž o alej roku 2011

alej podél cesty

Ekologické hnutí Arnika pořádá další ročník fotosoutěže Alej roku 2011. Jejím cílem je upozornit na důležitost stromořadí podél cest, na jejich často neuvážené kácení a zároveň ukázat krásu alejí v české krajině. Vyhrát ale mohou i samotní fotografové, kteří do konce října pošlou obrázek své oblíbené aleje.

 

“Věříme, že takto obrátíme větší pozornost k alejím jako neopomenutelnému prvku naší krajiny i přírody a díky tomu společně přispějeme k jejich větší ochraně,” podotkl k soutěži Jakub Esterka z Arniky.

Nominujte svou alej

Nominovat stromořadí do soutěže Alej roku 2011 mohou zájemci tak, že do konce října pošlou Arnice jeho fotografii. Pokud tedy víte o zajímavé, krásné či ohrožené aleji, nebo zkrátka máte nějakou svou oblíbenou, můžete její obrázek do soutěže poslat také. Jako fotografové můžete vyhrát i vy – pro autory tří nejkrásnějších fotek připravila Arnika dárkové poukazy v hodnotě 1500, 1000 a 500 korun na nákup fotografických služeb, a dále knižní tituly o stromech od Marie Hruškové, vlastní publikace a další ceny.

Související články:
Pomozte sněžným levhartům. Stačí párkrát kliknout!

Uvítací soutěž

 

Hlasovat pro nominované aleje lze do konce listopadu na stránkách ekologického hnutí Arnika, v sekci Alej roku. Z čeho vybírat je už nyní. „Mezi nominovanými alejemi jsou takové zajímavosti, jako například mezistátní česko-polská třešňovka, stromořadí mezi dvěma jihočeskými rybníky, torzo podkrušnohorské aleje, která z větší části ustoupila osudu hnědouhelných oblastí nebo třeba již vykácenou topolovou alej, která zpříjemňovala pěší cestu z nádraží,” uvádí Jakub Esterka, vedoucí kampaně Arniky Zachraňme stromy.

 

Soutěž Alej roku 2011 zaštítí členové petičního výboru petice Zachraňme stromy, jimiž jsou moderátor Přemek Podlaha a PhDr. Marie Hrušková, spisovatelka, která píše o památných stromech.

 

Podrobné informace o soutěži, jejích podmínkách a fotografie nominovaných alejí najdete na stránkách Arniky.

 

Foto: Martin Skalský, Arnika (licence Creative Commons).

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *