Pomozte sněžným levhartům. Stačí párkrát kliknout!

I vy nyní můžete pomoct jednomu z nejohroženějších druhů kočkovitých šelem na světě – sněžným levhartům (irbisům). Z pohodlí a tepla vlastního domova, bez jakýchkoliv nákladů. Stačí, když organizaci Snow Leopard Trust (SLT), která se ochranou těchto šelem zabývá, dáte přes internet hlas a pomůžete jí tak k výhře 20 tisíc dolarů, které jí pomohou s realizací dalších projektů na záchranu irbisů.

 

SLT, která se snaží zachránit sněžné levharty ve volné přírodě, se dostala do finále soutěže BBC World Challenge. S dalšími jedenácti zajímavými projekty bojuje o výhru ve výši 20 tisíc dolarů na realizaci svých projektů. Do 11. listopadu můžete organizaci k výhře pomoct i vy, a to tak, že na adrese ww.snowleopard.org/vote odevzdáte svůj hlas. To učiníte tak, že na uvedené adrese kliknete na tlačítko Vote for this project, ve formuláři vyplníte své osobní údaje (jméno, e-mail, stát) a potvrdíte kliknutím na tlačítko Submit.

 

Společnost SLT, s níž už tři roky spolupracuje i liberecká zoologická zahrada,  se soustředí na záchranu irbisů v Mongolsku, kde tyto kočkovité šelmy v minulosti neměly zrovna na růžích ustláno. Pastevci je zabíjeli, aby ochránili svá stáda, která jim jsou jedinou obživou. SLT se snaží situaci vyřešit tím, že mongolským nomádům nabízí práci jako další způsob obživy. Mongolské ženy dělají originální výrobky z ovčí a velbloudí vlny, které od nich SLT vykupuje a dále nabízí klientům po celém světě.

 

Jedním z klientů SLT, který tyto výrobky mongolských žen vykupuje, je i ZOO Liberec. Také zde irbise chovají (již od roku 1987) a zapojují se do iniciativ na jejich záchranu ve volné přírodě. Právě v liberecké zoo mohou návštěvníci zakoupit plstěné výrobky mongolských žen a přispět tak na činnost organizace Snow Leopard Trust.
 

 

 

Aktivity SLT můžete sledovat i na Facebooku.

 

 Foto: Aaron Logan, Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *