Na Nymbursku někdo líčí pasti na zvířata. Chytilo se několik koček, jedna bojuje o život


Velký Osek – Je tomu přibližně týden, co obyvatelé Velkého Oseka na Nymbursku našli kocoura, chyceného v železné pasti. Je to už několikátá oběť, která se do pasti, nastražené neznámým pachatelem, chytila. Kocour přišel o nohu a nyní bojuje o život.

 

Když místní obyvatelé kocourka objevili, ihned informovali občanské sdružení Toulavé tlapky. To zvířeti zajistilo okamžitou lékařskou péči. Ani tak ale není jisté, jestli přežije.

 Kocour měl přední nohu zcela rozdrcenou a již odumřelou. Teplé počasí způsobilo, že noha začala rychleji odumírat a objevili se v ní dokonce červy. Proto veterinář zvířeti tlapku ihned amputoval.  Červy se však rozšířili i do dalších orgánů a bylo nutné je odstranit.

Jak dlouho byl kocourek chycený v pasti se nedá odhadnout. Nyní dostává antibiotika a pomalu se zotavuje. Zda přežije, se s jistotou říct nedá, ale je jisté, že zůstane v péči sdružení Toulavé Tlapky.

Toto ve Velkém Oseku bohužel není první případ lapeného zvířete. Jedna z žen, která kocourka nalezla, vypověděla, že se do pasti chytila i její kočka a taktéž přišla o nohu. Zaznamenané byly ještě dva případy, které ale skončily smrtí zvířat.

Kdo a proč železné pasti po Velkém Oseku nastražil, se prozatím neví. Renata Marková, tajemnice sdružení Toulavé tlapky, se domnívá, že se zřejmě jedná o cílené nástrahy přímo na kočky. O celém případu již byla informována policie, obecní úřad a veterinární správa.

Foto: Facebook OS Toulavé tlapky

3 comments for “Na Nymbursku někdo líčí pasti na zvířata. Chytilo se několik koček, jedna bojuje o život

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *