Na Nymbursku někdo líčí pasti na zvířata. Chytilo se několik koček, jedna bojuje o život


Velký Osek – Je tomu přibližně týden, co obyvatelé Velkého Oseka na Nymbursku našli kocoura, chyceného v železné pasti. Je to už několikátá oběť, která se do pasti, nastražené neznámým pachatelem, chytila. Kocour přišel o nohu a nyní bojuje o život.

 

Když místní obyvatelé kocourka objevili, ihned informovali občanské sdružení Toulavé tlapky. To zvířeti zajistilo okamžitou lékařskou péči. Ani tak ale není jisté, jestli přežije.

 Kocour měl přední nohu zcela rozdrcenou a již odumřelou. Teplé počasí způsobilo, že noha začala rychleji odumírat a objevili se v ní dokonce červy. Proto veterinář zvířeti tlapku ihned amputoval.  Červy se však rozšířili i do dalších orgánů a bylo nutné je odstranit.

Jak dlouho byl kocourek chycený v pasti se nedá odhadnout. Nyní dostává antibiotika a pomalu se zotavuje. Zda přežije, se s jistotou říct nedá, ale je jisté, že zůstane v péči sdružení Toulavé Tlapky.

Toto ve Velkém Oseku bohužel není první případ lapeného zvířete. Jedna z žen, která kocourka nalezla, vypověděla, že se do pasti chytila i její kočka a taktéž přišla o nohu. Zaznamenané byly ještě dva případy, které ale skončily smrtí zvířat.

Kdo a proč železné pasti po Velkém Oseku nastražil, se prozatím neví. Renata Marková, tajemnice sdružení Toulavé tlapky, se domnívá, že se zřejmě jedná o cílené nástrahy přímo na kočky. O celém případu již byla informována policie, obecní úřad a veterinární správa.

Foto: Facebook OS Toulavé tlapky

3 komentářů k “Na Nymbursku někdo líčí pasti na zvířata. Chytilo se několik koček, jedna bojuje o život

 1. Irena Hlobilová
  18.11.2011 at 15.19

  Odporný čin,jehož pachatel si nezaslouží naprosto vůbec žádné slitování. Odeslala bych ho do věčných lovišť jedním hmatem.

 2. jurčíkova
  21.4.2012 at 23.32

  prosím ,o radu soused nachystal těsně u plotu ,který dělí naše pozemky pasti na potkany a napíchal,
  , do země njekční jehly ,mám kočky nechci je zavírat poradte co dělat.Sdíky Jurčíková

 3. dasa
  22.4.2012 at 12.31

  pokud tam dal injekcni jehly volala bych okamzite policii
  necekejte a podejte na nej trestni oznameni

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *