Toulavé tlapky zoufale potřebují pomoc

Ze statku v Nemoticích na Vyškovsku zachránilo občanské sdružení Toulavé tlapky na osm desítek týraných psů. TI jsou nyní dočasně umístění v zemědělském statku u Poděbrad. Péči jim z vlastních sil a finančních prostředků zajišťují dobrovolníci. Velmi by se jim hodila jakákoliv pomoc.

 

Původní majitelka se psům snažila poskytnout azyl. Péči o psy však nezvládla a když ani její žádosti o pomoc nikdo nevyslyšel, nechala zvířata na nemotickém statku doslova svému osudu. Zvířata tak žila v zanedbaném prostředí a nekontrolovatelně se množila. O tom, v jakých podmínkách museli psi žít, svědčí nejen jejich zdravotní, ale také psychický stav. Alena Hrubá, členka Toulavých tlapek, popsala, že když pro psy přijeli, našli v podstatě smečku zdivočelých psů.

 

„Někteří pejsci byli dost závažně pokousaní, jeden kříženec šarpeje měl i staré jizvy, takže bylo vidět, že ho tam ti psi rvali opravdu pravidelně. Jeden pejsek přišel o oko,“ popsala pro Českou televizi stav zachráněných psů Denisa Zárybnická, předsedkyně občanského sdružení Toulavé tlapky.

 

Psi jsou ve velmi zanedbaném stavu, a proto je nyní potřeba dostat je znovu do kondice. Občanské sdružení Toulavé tlapky se jim snaží zajistit veterinární péči, krmení a výcvik – zvířata jsou zdivočelá, neznají vodítko ani lidské pohlazení. Dobrovolníky tak čeká spousta práce.

 

Toulavé tlapky prosí všechny, kteří by mohli pomoct, aby se do záchrany pejsků zapojili. V tuto chvíli se hodí krmivo i finanční výpomoc. Více informací a kontakty naleznete nastránkách www.toulavetlapky.cz. Zde také naleznete informace, jak se celá situace vyvíjela od začátku.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *